Foshan Shunde Shianco Composite Materials Co., Ltd.
Please Choose Your Language
Производител на подлоги за wpc отпорни на УВ
Уникатен материјал
Дрво + ПП (полипропилен) композитен композит со поголема толеранција на температура (-40℃ ~ 75℃) Анти-УВ, отпорен на вода/корозија (САД ASTM) нетоксичен (европски REACH (SVHC) и отпорен на оган (Европски EN 1350)
Прочитај повеќе
водоотпорен wpc ѕиден панел
15
Инженерите во технолошкиот оддел (од Тајван, Кина / Сингарпор) имаат повеќе од 15 години искуство во производство и истражување и развој на WPC материјали кои комбинираат WPC технологија од Јапонија и Германија.
Годинско искуство
Прочитај повеќе
Нетоксичен производител на pp wpc
PP WPC материјал
Може да се направи во табла / обвивка / ѕидна плоча / панел за ограда / парапет, павилјони, летниковци, кабина, куќа за домашни миленичиња, маси и столови за одмор, кутии за жардинери, канти за ѓубре или како градежни материјали за украсување и за внатре и за надвор.
Прочитај повеќе

PP-WPC Композитни материјали  Најнови производи

agiowood - Декинг / Обвивка / Ограда / Пергола / Кабина

Shianco Composite Materials се наоѓа во (Фошан Сити, провинција Гуангдонг, Кина), е една од подружниците на Xishan Furniture Group која е основана во 1998 година. Имаме работилница од 7.000 квадратни метри и 18 линии за истиснување, кои се подготвени за масовно производство на различни WPC платформи или профили.Инженерите во технолошкиот оддел имаат повеќе од 15 години искуство во производство и истражување и развој на WPC материјали.

Главни производи: (дрво + PP композит) PP-WPC материјал, кој може да се направи во табла за обвивка / обвивка / обвивка / ограда / парапет, павилјони, летниковци, надворешни маси и столици, жардинери / кутии за цвеќиња, корпи за ѓубре или како градежни материјали за декорација.
 
0 +
Квадратни метри
0 +
Автоматски линии за истиснување
0 +
Различни калапи за профили
0 +
Внатрешни гранулатори

WPC Декинг / Галерија на проекти за обвивка

~!phoenix_var99_0!~ ~!phoenix_var99_1!~ ~!phoenix_var99_2!~

Можете да извршувате проекти со сигурност

Материјал

ПП дрвена пластика, во моментов, единственото стабилно масовно производство во Кина, остатокот од пазарот се ПЕ дрво пластика / ПВЦ дрво пластика.Нашата ПП дрвена пластика издржува повисока температура (ПП дрвена пластика 75 степени , ПЕ дрвена пластика 60 степени , ПВЦ дрвена пластика 40 степени ), подолг животен век (проект измерен најмалку 10 години )...

Неопходна продажна точка

 Надворешен без деформација
 Без избледување
 Издржлив

Диференцирање на продажни точки

Поотпорен на високи температури ( 75 степени , прилагодување на југоисточна Азија, клима на Блискиот Исток), поиздржлив (најмалку 10 години + ), повеќе како дрво (изглед на дрво, чувство на дрво, чувство на непластика)
Стекнете повеќе знаење за PP-WPC материјалот
  • Втората меѓународна изложба за увоз на дрво
    Време: 2022-7-20~22 Локација: Џиангкси, Кина Прочитај повеќе
  • Foshan Shunde Shianco Composite Materials Co., Ltd.
    Shianco Composite Materials се наоѓа во (Фошан Сити, провинција Гуангдонг, Кина), е една од подружниците на Xishan Furniture Group која е основана во 1998 година. Имаме работилница од 7.000 квадратни метри и 18 линии за истиснување, кои се подготвени за масовно производство на различни WPC декинг или проф Прочитај повеќе
  • Foshan Shunde Shianco Composite Materials Co., Ltd.
    Shianco Composite Materials се наоѓа во (Фошан Сити, провинција Гуангдонг, Кина), е една од подружниците на Xishan Furniture Group која е основана во 1998 година. Имаме работилница од 7.000 квадратни метри и 18 линии за истиснување, кои се подготвени за масовно производство на различни WPC декинг или проф Прочитај повеќе

Добијте понуда или можете да ни испратите е-пошта на нашите услуги

Foshan Shunde Shianco Composite Materials Co., Ltd.
 
   бр.15, патот Ксинје, град Беиџао, округ Шунде, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, НР Кина
 

Следете нè сега

Една од подружниците на Xishan Furniture Group која е основана во 1998 година.
Известување за авторски права
Авторски права ©️ 2024 Foshan Shunde Shianco Composite Materials Co., Ltd. Сите права се задржани.